falahi
30 شهریور 1401 - 17:09

مقدمات سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری در لرستان فراهم می‌شود

معاون صندوق توسعه ملی کشور گفت: حدود ۴۰۰ میلیون دلار تقاضا برای سرمایه‌گذاری در لرستان وجود دارد که آمادگی داریم کارهای اولیه این سرمایه‌گذاری‌ها را در دولت سیزدهم انجام دهیم.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علیرضا صالح عصر امروز در جلسه شورای اداری لرستان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: جوانان ما با دلاورمردی‌های خود اجازه ندادند دشمن حتی وجبی از خاک کشورمان را تصرف کند.

خبرگزاری تسنیمخرم‌آبادخرم‌آبادوی با بیان اینکه همه ما مدیون و شرمنده شهدا هستیم، افزود: از تمامی دلاورمردان، سپاه، بسیج و ارتش و عامه مردم که دوران دفاع مقدس را به بهترین وجه گذراندند قدردانی می‌کنیم.

معاون صندوق توسعه ملی کشور با اشاره به 43 سال گذشته عمر جمهوری اسلامی، عنوان کرد: کارهای بسیار بزرگی از آن زمان تا به امروز انجام‌شده که قابل‌تقدیر است.

وی بابیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران قدرت بلامنازع در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است، بیان کرد: این افتخار بزرگی از لحاظ دفاعی و قدرت بازدارندگی است و مدیریت ایران را نشان می‌دهد.

صالح گفت: هزاران میلیارد دلار بعد از دوران جنگ تحمیلی و در گزارشی که سازمان برنامه‌وبودجه از خسارات وارده منتشر کرد، به ایران خسارت واردشده بود و کسی به ما خسارات را به ما نداده و خودمان از صفر شروع کردیم.

معاون صندوق توسعه ملی کشور با اشاره به درآمد 1400 تا 1500 میلیارد دلاری نفت طی این مدت، تصریح کرد: بازسازی را پس از جنگ در کشورمان انجام دادیم و صنعت‌مان را از صفر شروع کردیم؛ این‌ها را باید به مردم گفت تا از مدیریت جمهوری اسلامی اطلاع داشته باشند و کسان دیگری اطلاعات وارونه به مردم ندهند.

صالح با اشاره به 40 سالگی انقلاب اسلامی و دوران بلوغ مدیریت انقلاب، اظهار داشت: استان لرستان علیرغم استعدادهای زیادی که دارد ازلحاظ توسعه سرمایه‌گذاری و اقتصادی چندان پیشرفت نکرده است و این حق لرستان نیست.

وی با بیان اینکه در فرصتی که در دولت سیزدهم برای ما فراهم‌شده باید بدون منت گذاشتن کارهایمان را انجام دهیم، افزود: هر جا آب و زمین باشد، اما آبادانی نباشد نشان می‌دهد مدیریت خوبی انجام نشده‌است، بنابراین باید تلاش کنیم در کنار هم و با استفاده از این منابع شرایط توسعه را هموار کنیم و کارها را جلو ببریم.

معاون صندوق توسعه ملی کشور  با تأکید بر اینکه یکی از ضعف‌های  لرستان شکل‌نگرفتن سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در این استان است، بیان کرد: تلاش‌هایی در این استان در زمینهٔ سرمایه‌گذاری‌های کوچک انجام ‌شده‌ است.

صالح گفت: ظرف سه روز بازدیدی که از لرستان داشتیم با توجه پتانسیل‌های موجود و مجموعه سرمایه‌گذاری‌هایی که در حال انجام است اعلام کردیم با کف 500 میلیون دلار، سرمایه‌گذاران را به بانک‌های عامل معرفی کنند تا راهگشایی کنیم.

معاون صندوق توسعه ملی با اشاره به متقاضی‌شدن چند واحد و تقاضای 170 و 200 میلیون دلاری تصریح کرد: حدود 400 میلیون دلار تقاضا برای سرمایه‌گذاری در لرستان وجود دارد که آمادگی داریم کارهای اولیه این سرمایه‌گذاری‌ها را در دولت سیزدهم انجام دهیم.

صالح با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی یک صندوق بین نسلی است که سهامداران آن 84 میلیون نفر هستند، اظهار داشت: دولت هم نمی‌تواند در این زمینه دستوری بدهد و هر جا که بخواهیم کار کنیم باید دستور مقام معظم رهبری را داشته باشیم.

وی افزود: وظیفه ماست که به استان‌هایی که استعداد دارند اما سرمایه‌گذاری و تشکیل سرمایه در آن‌ها شکل نگرفته است کمک کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 750563