falahi
04 بهمن 1401 - 12:47

لغو پروازها در شلوغ‌ترین فرودگاه اروپا

مه غلیظ و یخبندان باعث شده تا چندین پرواز در فرودگاه هیتروی لندن به عنوان شلوغ‌ترین فرودگاه اروپا لغو شود.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به خاطر مه غلیظ و یخبندان شبکه حمل و نقل هوایی انگلیس دچار اختلال شده و چندین پرواز در فرودگاه هیتروی لندن که شلوغ‌ترین فرودگاه اروپا به شمار می‌رود لغو شده است.

کارشناسان هواشناسی هشدار داده‌اند که جنوب شرق انگلیس به خاطر ورود موج هوای سرد شاهد تاخیر یا لغو پروازها خواهد بود. سازمان هواشناسی انگلیس هم اعلام کرده که از لندن گرفته تا منطقه هامبر این کشور در معرض این توده هوای سرد قرار دارد و برای آنها هشدار زرد صادر کرده است.

البته شمال اسکاتلند توانست طی روزهای گذشته بدون بحران یخبندان را پشت سر بگذارد.

شب گذشته فرودگاه هیترو سردترین شب خود در 12 سال گذشته را به ثبت رساند و سردترین شب در ماه‌های ژانویه سال‌های 1987 تاکنون را تجربه کرد. دمای هوا در این فرودگاه به منفی 8.4 درجه سیلسیوس رسید.

شرکت بریتیش ایرویز اعلام کرده که مه و یخبندان بدین معناست که هواپیماهای کمتری امکان فرود و برخاستن از فرودگاه هیترو را دارند و همانند دیگر شرکت‌ها پروازهای ما هم تحت تأثیر قرار گرفته است. ما از مسافران به خاطر لغو یا تاخیر پروازهایشان عذرخواهی می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم برای مراجعه به فرودگاه برنامه پروازی خود را بررسی کنند.

بریتیش ایرویز تاکنون 80 پرواز خود را به خاطر یخبندان لغو کرده است.

پایان پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/

منبع: فارس
شناسه خبر: 994763