falahi
30 شهریور 1401 - 16:23

طرح آمریکا برای وجوه توقیف شده روسیه

رئیس کارگروه ویژه تحریم‌های بین سازمانی آمریکا تأکید کرد که وزارت دادگستری این کشور از نمایندگان کنگره می‌خواهد قوانین مربوط به مصادره دارایی‌ها را اصلاح کنند تا پول‌های مصادره شده از "دزدسالاران" روسی را بتوان به اوکراین تحویل داد.

- اخبار اقتصادی -به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اندرو آدامز، رئیس کارگروه ویژه تحریم‌های بین سازمانی آمریکا، روز سه‌شنبه در جلسه استماع سنا تأکید کرد که وزارت دادگستری این کشور از نمایندگان کنگره می خواهد قوانین مربوط به مصادره دارایی‌ها را اصلاح کنند تا پول‌های مصادره شده از "دزدسالاران" روسی را بتوان به اوکراین تحویل داد.

خبرگزاری تسنیمآدامز که سابقاً یک دادستان فدرال در ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) بود، اکنون رئیس کار گروه ویژه بین سازمانی کلپتوکپچر KleptoCapture است که برای اجرای تحریم‌ها در ماه فوریه ایجاد شد.

وی در گفتگو با سناتورها تأکید کرد که دامنه و تأثیر مورد نظر تحریم‌های ضد روسیه و همسویی بین‌المللی با آنها "بی‌سابقه" بوده است.

300 میلیارد دلار دارایی روسیه در خارج مسدود شد

300 میلیارد دلار دارایی روسیه در خارج مسدود شدبر اساس این گزارش، از جمله پیشنهاداتی که وی در این جلسه ذکر کرد، پیشنهادی برای کنگره برای اصلاح قوانین موجود در مورد دارایی‌های مصادره شده توسط دولت آمریکا بود تا "زیان های ناشی از جنگ روسیه" به اوکراین را جبران کند.

آدامز گفت که وزارت‌های دادگستری، خزانه‌داری و خارجه می‌خواهند وجوه ضبط شده از دولت روسیه و روس‌ها را در اختیار دولت اوکراین قرار دهند، اما انجام این کار "نیازمند اصلاح قوانین متعددی است که بر استفاده از وجوه ضبط شده حاکم است".

آدامز پیش از این در شهادت خود در مجلس سنا اشاره کرد که اقدامات انجام شده توسط ایالات متحده و متحدانش "شامل توقیف دارایی های بانک مرکزی روسیه است که در خزانه های سراسر جهان نگهداری می شود.

با این حال، مشخص نیست که آیا این وجوه تحت طرح انتقال پول به اوکراین قرار می‌گیرد یا خیر - چیزی که دولت کی‌یف ماه‌ها از ایالات متحده و اتحادیه اروپا خواسته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 750458