falahi
26 آذر 1401 - 18:02

ایتالیا: اروپا واکنش قاطع به قانون کاهش تورم آمریکا بدهد

وزیر اقتصاد ایتالیا از اتحادیه اروپا خواست تا به قانون کاهش تورم آمریکا که تهدیدی برای اقتصاد ملی است، واکنش قاطع و راهبردی بدهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جیانکارلو جیورجتی وزیر اقتصاد ایتالیا اعلام کرد که برخی از شرکت‌های این کشور در پی اعمال قانون کاهش تورم واشنگتن، به دنبال انتقال تولیدشان به آمریکا هستند که این یک فاجعه خواهد شد.

اتحادیه اروپا نگران است که طرح 430 میلیارد دلاری واشنگتن با هدف کاهش مالیات برای تولید داخلی در بخش انرژی، ممکن است کسب و کارهای اتحادیه اروپا را به سمت آمریکا جذب کند و به ضرر شرکت‌های اروپایی از جمله کارخانه‌های تولید خودرو شود.

این طرح برای حفاظت از آب و هوا و امنیت انرژی، بزرگترین سرمایه گذاری در مبارزه با گرمایش جهانی در تاریخ ایالات متحده محسوب می شود. این قانون از جمله یارانه برای خودروهای الکتریکی، باتری‌ها و پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر "ساخت ایالات متحده آمریکا" را برنامه ریزی کرده است.

با قانون کاهش تورم (IRA) که بایدن در تابستان امضا کرد، آمریکایی‌ها می‌خواهند میلیاردها یارانه برای خودروهای برقی بپردازند - اما به شرطی که در ایالات متحده مونتاژ شوند. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 916311